Blog

21 Şubat 2018

Bayrak Direkleri Ankara

İhtiyacınız olan bayrak direği seçimlerinin neye göre ve nasıl olması gerektiğine dair birtakım bilgilerden haberdar olmanız gerekiyor. Özellikle kurum imajına ve prestijine dikkat eden şirketlerin bayrak direğinin seçiminde de kıstas ölçülerine sahip olması gerekiyor. Böylece kurumun önünde dalgalanacak kurum bayrağının daha ön planda olması sağlanabilir. Sadece kurum reklamı için değil, direklerin güvenli olmamaları halinde yaratacakları risklerden korunmak adına da direk seçimlerine özen gösterilmelidir.

Bayrak direği standartları

AB standartlarına uygun imal edilmesi gereklilik arz eden aydınlatma, reklam ve bayrak gibi direklerin ortak özelliklerinin dayanıklılıkları olduğunu ifade edebiliriz. Ucuza satışa sunmak için ikinci sınıf ürünlerle imal edilen direklerin ise, dayanıklı olduklarından söz edebilmek mümkün değildir. Dayanıklılık açısından riskli direklerin sert rüzgar ve hava durumları karşısında devrilebilmeleri söz konusu olabilir. Bu da, önemli bir güvenlik riski anlamına geliyor. Bunun yaşanmaması adına AB standartlarında imal edilen direklerin düzgün şekilde montaj yapılması lazımdır. Ankara bayrak direği çözümleri sayesinde güvenilir, sağlam ve uzun ömürlü direklere sahip olabilirsiniz.

304 denilen standart; Ankara bayrak direği imalatının önemli bir niteliğidir ve paslanmaz çelikten imal edilen direkleri ifade ediyor. Direklerin paslanmaması, bir kurum için oldukça önemlidir. Paslanan ve boyası akan direk modelleri kötü bir görünüm sergiler. Bu da, estetiğe önem veren kurumlar açısından ideal değildir. Kurumun bayrağının dalgalanacağı direğin kötü bir görüntü sunması, prestij ve imaj açısından da olumsuz algılar yaratabilir. Dolayısıyla paslanmaz direk modelinin tercih edilmesi ve birinci sınıf ürünlerle renklendirilmesi yapılan direk modellerin tedarik edilmelidir.

Direk modellerinin ağırlığının da önemli bir unsur olduğunu ifade edelim. Oldukça ağır direk modelleri kötü hava şartlarında devrilme riskiyle karşı karşıya kalabilir. Ancak paslanmaz çelik ve galvaniz sınıfı ürünlerle imal edilen direk modelleri için bu durum geçerli değildir. 6 metre için 9 kilo bir ağırlık idealdir. Ağırlığı iyileştirilen direk modelleri çok daha dayanıklı ve esnek yapıya sahiptir. Dayanıklı, güvenli ve uzun süre kullanıma uygun direk modellerini tedarik etmek için Skylight Bayrak Direkleri şirketiyle irtibat kurabilirsiniz.

Bayrak Direkleri
 
Cart