Blog

21 Şubat 2018

Bayrak Direkleri Diyarbakır

Şehircilik açısın

Bayrak Direkleri Diyarbakır

Bayrak Direkleri Diyarbakır

dan gelişen ve değişen Diyarbakır, gerek özel gerekse devlet kurumların sayıca fazla konumlandığı kentlerimiz arasındadır. Bunların ihtiyaç duyduğu direklerin tedarik edilmesinde birtakım dikkat edilmesi icap eden noktalardan söz etmek gerekiyor. Böylece gerek özel gerekse de devlet kurumlarının daha kaliteli direk modeline sahip olabilmesi sağlanmış olacak. Kurumların harcadıkları paraların boşa gitmemesi adına önemli bir vazifeyi ifade edecek yazımızın direk standartları hakkında olacağını ifade edelim. Diyarbakır bayrak direği tedariki esnasında gözetilecek standart kalemlerini bilmek isabetli bir direk modelini seçmeyi sağlayabilir.

Direk modelleri kriterleri

Aydınlatma veya reklam panoları için ihtiyaç duyulabilecek direklerin ortak kalite standartlarından söz edilmesi gerekiyor. Bayrak direkleri için de aynı standartlar geçerlidir.  Öncelikle ucuz malzeme kullanarak piyasa değerinin oldukça altında direk satan birtakım firmalar olabilir. bunlardan tedarik edilecek direklerin ömrü kısadır ve kullanım açısından dezavantaj yaratır. Bu dezavantajlar arasında güvenlik gibi önemli konular vardır. Direğin kalitesiz malzemeden yapılması devrilme riskini ortaya çıkarır. Bu da, yaralanma veya mal kayıplarına neden olabilecek kazaların ortaya çıkabilmesine neden olur. Malzemenin ucuz olması, kötü hava şartlarına dayanıksız olmasını beraberinde getirir. Bu da, direğin zamanla çürümesine ve paslanmasına neden olur. Paslanan ve çürüyen direk sert bir rüzgarda düşme riskine sahiptir.

 

Diyarbakır bayrak direği modellerinin paslanmaz çelikten imal edilmesi durumunda herhangi bir çürüme ve eskime meydana gelmez. Çürüyen direğin düşme tehlikesi olması halinde değişimi de zorunlu hale gelebilir. Bu da, kurum için ikinci bir direk masrafı demektir. Ancak paslanmaz çelikten üretilen ve rengi korunan direk modellerinde eskime olmaz. Çürüme de olmayacağı için uzun süre kurum önünde kullanılabilir. Direğin temizlik ve bakım gibi şeylere de ihtiyacı yoktur. Yağmurla kendisini temizler ve parlak bir görünümü her daim sunabilir. Kaliteli renklendirme kullanıldığı için de renginden bir şey kaybetmez. Akma veya kaybolma söz konusu olmaz. Hafif olduğu için de oldukça güvenli bir direk modelidir.

Sağlam direk modeline sahip olabilmek adına birinci sınıf imalata önem veren Skylight Bayrak Direkleri şirketiyle iletişime geçebilirsiniz.

Bayrak Direkleri ,
 
Cart